İNŞAATTA ERP

İNŞAATTA ERP

İnşaat ve inşaat ile ilgili sektörden gelen şirketler, malzeme kaynaklarının kullanımı ve proje yönetiminde yüksek derecede esnekliğin çok önemli olduğu rekabetçi ve zorlu bir pazar ortamında kendilerini kanıtlayabilmelidir.

Yoğun ulusal ve uluslararası rekabet, artan idari gereksinimler ve yenilikçilik için yüksek baskı, müteahhitlerin karmaşık ve benzersiz inşaat süreçlerini basitleştirebilecek gelişmiş iş çözümlerinin desteğini almasını gerektirir.

BİM ERP yazılımı, planlamadan, proje kontrolünden maliyet ve gelir tahminine kadar inşaat işinin tüm yönlerini destekleyen çeşitli entegre çözümler sunar.

Yükleniciler, hedeflerin zamansız bir şekilde tamamlanması nedeniyle işgücü maliyeti ve müşteri kaybı şeklinde ağır kayıplara maruz kalabilir. Planlama yetersizliğinden dolayı proje teslimatındaki gecikme, şirketin iyi niyetine de kötü bir şekilde yansır.

Gereken hammaddelerin planlanması, iş gücünün etkin kullanımı, mimari tasarım ve programlar, kaynakların doğru şekilde yönlendirilmesi için kritik öneme sahiptir.

BİM ERP yazılımı, harcamaların kontrol edilmesi ve bütçe tahsisi için hüküm oluşturmak amacıyla uygulanabilir. Ayrıca, proje süresince müşterilerle aksaklık ve sözleşmeden kaynaklanan sorunlardan kaçınılmasına yardımcı olur.

Bir ERP sistemi sayesinde inşaat yöneticileri her projenin durumunu kolayca izleyebilir, doğru personele atayabilirler ve personel zaman çizelgelerini sadece birkaç tıklamayla izleyebilirler. Gerçek zamanlı veriler, yüklenicilerin her personelin her görev için harcadığı zamanı izlemesine olanak vererek müşterilerin faturalandırılmasını kolaylaştırır.

Büyük inşaat şirketleri bir kerede birden fazla işle aynı anda ilgilenebilir ve şirket içinde bilgi alışverişi yoğun ve kafa karıştırıcı olabilir.

Excel elektronik tabloları veya PDF formatları biçimindeki birçok görev için verileri yönetmek ve derlemek çok verimsiz ve kullanışsızdır;

BİM ERP yazılımı, veri alışverişini, optimum veri güvenliğini destekleyen kaynaklar ve güvenlik duvarları aracılığıyla kolaylaştırır. Firmalar ayrıca verilerinde kısıtlamalar sağlayabilir; hangisi müşteri ile paylaşılabilir, hangileri çalışanlar tarafından görülebilir?

Buta Grup Medya Bilişim Teknoloji San. Tic. A.Ş.

[email protected]


TÜRKİYE


Anıttepe Mah. Işık sk. No:20 Çankaya / Ankara

0312 229 08 08

0312 229 00 10

AZERBAYCAN


Oktay Karimov 44 Bakü / Azerbaycan

012 564 76 60/61

012 564 76 62